Yazıcı Kablosu
500₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Kategoriler

Yazıcı Kablosu

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Yazıcı Kablosu

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

Yazıcı Kablosu

Dijital ortamlarda hazırlanan metinlerin ya da daha farklı türdeki çalışmaların çıktısını alabilmek için kullanılan yazıcılar, yazdırılacak dosyaların aktarılabilmesi için bağlantı elemanlarına gereksinim duyar. Yazıcı kablosu olarak adlandırılan bu bağlantı elemanları, yazıcı ile bilgisayarlar arasındaki bağlantının kurulmasını sağlar. Böylelikle bilgisayarda bulunan dosyalar, bilgisayar üzerinden verilen komutlarla yazıcıya gönderilir ve yazdırılması sağlanır. Yazıcı modellerinin sürekli olarak gelişim göstermesi ve yeni modellerin ortaya çıkması, gereksinim duyulan yazıcı kablolarının çeşitlenmesini de beraberinde getirmiştir. Bu yüzden de yazıcılar için kablo alırken, model ve uyum göz ardı edilmemelidir.

Yazıcı Kablosunun Avantajları

Yazıcı kablosu olmayan durumlarda, bilgisayarlarda bulunan ve yazdırılması gereken dosyalar yazdırılamaz. Her ne kadar yeni model yazıcılarda USB bellek girişi üzerinden dosya yazdırmak mümkün olsa da bu tüm yazıcılar için geçerli olmayan bir durumdur. Yazıcı kablosu ise herhangi bir ek aparata gereksinim duyulmadan, doğrudan yazdırma işleminin yapılmasını sağlar. Yazıcı kablolarının bir diğer avantajı da USB girişi üzerinden bilgisayara kolayca giriş yapılabilmesidir. Bağlantının USB üzerinden yapılması, farklı farklı giriş türlerini arama zahmetinden kurtulmaya yardımcı olur. Ancak alınacak kablonun yazıcıya bağlanacak tarafında uyum hususu göz önünde bulundurulmalıdır.

Yazıcı Kablosunun Özellikleri

Yazıcı kabloları, genellikle PVC kaplama malzeme kullanılarak imal edilir. Farklı uzunluk seçeneklerine sahiptir. Yazıcı kablolarının en büyük özelliklerinden biri hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlar ile uyum sağlayabilmesidir. Yazıcı kablosu seçiminde yazıcının bulunduğu alan ile bilgisayarın bulunduğu alan arasında mesafe göz önünde bulundurularak kablo seçimi yapılması gerekir. USB girişi ile bağlantı kuran bu kablolar, USB 2.0 ve USB 3.0 olmak üzere iki farklı sınıfa ayrılır. USB 3.0 olan yazıcı kabloları, aktarım hızı bakımından 10 kat daha hızlıdır.

Yazıcı Kablosunun Fiyatları

Yazıcı kablo fiyatları üzerinde etkili olan çeşitli etkenler vardır. Bu yüzden de kesin bir fiyattan söz etmek son derece zor. Alınacak kablonun uzunluğu, kalitesi ve USB 3.0 ya da USB 2.0 olması, bu noktada ilk akla gelen hususlardır. Yazıcı kablolarının özellikleri ve fiyatları hakkında daha kesin bilgi sahibi olabilmek için bu kategoride yer alan ürünleri inceleyebilir, istediğiniz ürünü online alışveriş kolaylığıyla anında sipariş edebilirsiniz.

Bu noktada ilk avantaj olarak dış etkenlerden daha az etkilendiğinden söz edilebilir. Olumsuz hava koşulları altında kablosuz telefonlar çeşitli kesintiler yaşayabilirken, kablolu hatlarda bu tür sorunlar ile karşılaşma ihtimali daha düşüktür. Ayrıca kablolu ev telefonları ile kurulacak iletişimin ücreti daha düşüktür. Sürekli olarak yeni teknolojilerin ortaya çıkması, kablolu telefonların pabucunun dama atılmasına neden olmadığı gibi; onların fiyatlarının da sürekli düşmesine neden olur.