USB Uzatma Kablosu
500₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Kategoriler

USB Uzatma Kablosu

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

USB Uzatma Kablosu

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

USB Uzatma Kablosu

Gündelik yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelen USB kabloları, farklı cihazlar arasında veri aktarımı yapılmasına olanak tanır. Bu kablolar, genellikle kısa mesafede kullanılacağı düşünülerek küçük boyutta üretilir. Ancak zaman zaman birbirinden uzak noktada olan cihazlar arasında bağlantı kurulmasına gereksinim duyulabilir. USB uzatma kablosu bu gereksinimi karşılamak için kullanılan işlevsel bir üründür. Herhangi bir şekilde harici güce gereksinim kalmadan ve veri kaybı ya da hız kaybı yaşanmadan aktarım yapılabilmesine olanak tanıyan bu kablolar, farklı kullanım alanları göz önünde bulundurularak çeşitli boyutlarda imal edilir.

USB Uzatma Kablosunun Avantajları

USB uzatma kablosu ürünlerinin sahip olduğu avantajlar, bu kablolara olan ilginin de temel nedenidir. Her şeyden önce bağlanması gereken iki cihaz arasındaki yakın mesafe kısıtlamasını ortadan kaldırmasından söz edilebilir. Normal kısa boylu kablolar kullanılarak aktarım yapılacağı zaman, cihazların birbirlerine son derece yakın olması gerekir. Ayrıca USB uzatma kabloları yalnızca veri aktarımı için değil; telefon ya da tablet gibi cihazların şarj edilmesi için de kullanılabilir. Uzun kablolar sayesinde, şarj halinde olan telefon koltuğa ya da yatağa kadar taşınabilir.

USB Uzatma Kablosunun Özellikleri

USB uzatma kabloları, kullanılacakları alanlara göre çeşitli özelliklere sahiptir. USB uzatma kablosu modellerinin hem USB 2.0 hem de USB 3.0 ile uyumluluk sağlayan modelleri bulunur. USB 2.0 olan kablolar ile 480 Mbps hızında aktarım yapılabilir. USB 3.0 olan modeller için yaklaşık 10 kat daha hızlı aktarım olanağı bulunur. USB uzatma kabloları, tak çalıştır mantığına sahiptir. Böylelikle herhangi bir kurulum ya da ek işleme gereksinim duyulmadan kullanılabilir.

USB Uzatma Kablosunun Fiyatları

USB uzatma kablolarının sahip olduğu özellikler ve sağladığı avantajlar, bu ürünlere duyulan talebin her geçen gün artmasının temel nedenidir. USB uzatma kablolarında görülen çeşitlilik, aynı zamanda bu ürünlerin fiyatları hakkında kesin bir rakamdan söz edebilme olanağını da ortadan kaldırır. Ayrıca alınacak ürünün kalitesi, uzunluğu ve USB 2.0 ya da USB 3.0 oluşu da fiyatlar üzerinde belirleyicidir. USB uzatma kablo fiyatlarına dair daha net bir rakam öğrenebilmek için bu kategoride yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz.