TTR Kablo
500₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Kategoriler

TTR Kablo

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

TTR Kablo

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

TTR Kablolar

Kablolar, elektrik akımının taşınması için üretilen ve genellikle iletken olarak bakır kullanılan aktarım elemanlarıdır. Dış yüzeyleri ise genellikle PVC kaplıdır. Kablo kullanımına gereksinim duyulan alanların sürekli çeşitlenmesi, yeni kablo türlerine duyulan gereksinimi de beraberinde getirmiştir. TTR kablolar da bu doğrultuda ortaya çıkan kablo türleri arasındadır. Klasik kablolarda, farklı kalınlıklara sahip tek bir bakıl tel üzerine PVC kaplama yapılırken; TTR kablolarda birden fazla ince kablodan oluşan bir demet üzerine kaplama yapılır. Son derece işlevsel olan TTR kabloların pek çok türü mevcut.

TTR Kablo Avantajları

TTR kablolar sahip oldukları avantajlar dolayısıyla giderek daha fazla alanda tercih ediliyor. Bu özelliklerden bazılarını şu şekilde sıralayabilmek mümkün:
 

 

TTR Kablo Özellleri

TTR kabloların sahip oldukları özellikler bunlarla da sınırlı değil. Parçalı yapısı sayesinde mekanik zorlanmanın düşük ve orta düzeyde olduğu alanlarda TTR kablolar rahatlıkla kullanılabiliyor. Ancak TTR kablo almadan önce kullanım alanının özelliklerine ve gereksinimlerine odaklanılması gerekiyor. Kablo demetindeki tel sayısının artması, beraberinde taşınabilecek enerjinin de artması anlamına geliyor. Tel sayısı düşük kabloları tercih etmek, aktarım sorunlarının yaşanmasını beraberinde getirebilir.

TTR Kablo Fiyatları

TTR kablolar günümüzde elektrik aktarımı için en sık kullanılan kablo türlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Talepteki bu fazlalık, kablo üretimi yapan firmaların sayısındaki fazlalığı da beraberinde getiriyor. Bu yüzden de TTR kablo fiyatları hakkında net bir rakamdan söz etmek mümkün değil. Ancak üretilen her TTR kablonun aynı derecede kaliteli olduğunu söylemek de doğru değil. İsim olarak her ne kadar TTR kablo denilseler de farklı markaların ürünleri arasında kalite farkı mevcut. Bu yüzden de TTR kablo almadan önce fiyata değil, kaliteye odaklanmak daha doğru. Bu durum kablodan maksimum performansın alınabilmesi adına büyük öneme sahip.