Telefon Kabloları
400₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Kategoriler

Telefon Kabloları

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Telefon Kabloları

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

Telefon Kablosu

Telefon, insan yaşamı için en önemli icatlardan biri. Her ne kadar zaman içerisinde değişim göstererek mobil hale gelmiş olsa da ev telefonları da halen daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Ev telefonlarının çalışabilmeleri için hat bağlantısına gereksinim duyulur. Genellikle evlerin dışında ya da binada olan bu hattan telefona bağlantı çekebilmek için de telefon kablosu kullanılması gerekir. Sesin sorunsuz bir şekilde aktarılmasını sağlayan bu kablolar, tak-çalıştır mantığına sahiptir ve herhangi bir ek işlem gerektirmeden çalıştırılabilir.

Telefon Kablosunun Avantajları

Telefon kablosu ürünlerinin sahip olduğu avantajlar, bugün halen daha ev telefonlarının kullanılmasının temel belirleyenleri arasında yer alır. Bu noktada ilk avantaj olarak dış etkenlerden daha az etkilendiğinden söz edilebilir. Olumsuz hava koşulları altında kablosuz telefonlar çeşitli kesintiler yaşayabilirken, kablolu hatlarda bu tür sorunlar ile karşılaşma ihtimali daha düşüktür. Ayrıca kablolu ev telefonları ile kurulacak iletişimin ücreti daha düşüktür. Sürekli olarak yeni teknolojilerin ortaya çıkması, kablolu telefonların pabucunun dama atılmasına neden olmadığı gibi; onların fiyatlarının da sürekli düşmesine neden olur.

Telefon Kablosunun Özellikleri

Telefon kabloları, normal kablolara göre daha gelişmiş niteliklere sahiptir. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk ve yağışlar karşısında birkaç kat izole edilmiş olan bu kablolar, farklı kullanım alanları ve amaçları göz önünde bulundurularak çeşitli boyut seçenekleri ile imal edilmiştir. Bu noktada bağlantı kurulacak alanlar arasındaki mesafenin iyi hesaplanması ve buna uygun kablo alınması önerilir.