Optik Kablolar
500₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Kategoriler

Optik Kablolar

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Optik Kablolar

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

Optik Kablolar

Televizyonlara harici olarak ses bağlantısı yapmak için başvurulabilecek çeşitli yöntemler bulunuyor. Günümüzde her ne kadar kablosuz yöntemlere olan ilgi artsa da bu yöntemlerin henüz istenilen düzeyde başarı sağlayamaması, kablo çeşitleri ile ses aktarma yöntemlerinin cazibesini korumasına neden oluyor. Optik kablolar bu noktada önemli bir yere sahip. Ses dalgalarının ışık hızında aktarılmasını sağlayan ve bu yüzden ses gecikmelerini minimum düzeyde tutan optik kablolar, dijital ses çıkışına sahip tüm cihazlarla bağlanabiliyor.

Optik Kablo Avantajları

Optik kabloların kullanımının halen daha otoritesini korumasının temelinde, sahip olduğu avantajlar yer alıyor. Bu kabloların en büyük artısı, uzun mesafeli aktarımlar için uygun olması. Klasik bakır kablolarda ses belirli bir mesafeden sonra bozulmaya uğramakta ve bu da gecikmelere neden olabilir. Ayrıca gürültü etkeni olarak kabul edilen parazitler de görülebilir. Optik kablolar ise bakır tel kabloların bu dezavantajını ortadan kaldırarak sıfıra yakın bir düzeyde kayıpla ses iletimi yapılmasını sağlar.

Optik Kablo Özellikleri

Bakır tel kabloların yüzeyleri genellikle PVC malzeme ile kaplanır. Bu durum onların zaman içerisinde zedelenmesine ya da zarar görmesine neden olabilir. Optik kablolarda ise böyle bir zorunluluk söz konusu değildir. Örgülü optik kablolar, daha uzun süre kullanılabilir. Ayrıca optik kablolarda düşük ses sinyallerini aktarabilmek de mümkündür. Her iki uçta bulunan optik girişler sayesinde, optik kablolar son derece pratik bir kullanıma sahiptir. İstenilen her anda kolayca takılıp çıkarılabilir.

Optik Kablo Fiyatları

Optik kablo fiyatları üzerinde etkili olan pek çok etken mevcut. Kablonun boyutu, dış kaplama türü ve sahip olduğu özellikler bu etkenlerin başında yer alıyor. Günümüzde her ne kadar optik kablolar imal eden firma sayısı fazla olsa da tüm optik kabloların aynı kalitede olmadığının bilincine varılarak, kaliteli kablo seçimi yapmaya özen göstermelisiniz. Fiyat, optik kablo seçiminde her zaman ikince planda tutulmalıdır. Zira yalnızca fiyata göre seçim yapmak, bir dizi olumsuzluğu da baştan kabullenmek anlamına gelir. Bu kategoride yer alan optik kabloları online alışveriş kolaylığı ile anında sipariş edebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.