Mikrofon Kablosu
500₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Kategoriler

Mikrofon Kablosu

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Mikrofon Kablosu

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

Mikrofon Kabloları

Mikrofonlar çeşitli toplu alanlarda sesin daha fazla kişiye ulaştırılabilmesi için kullanılan cihazlardır. Sesin hoparlörler üzerinden dağıtılmasına olanak tanıyan mikrofonlar, bu hoparlörlere hem kablolu hem de kablosuz bağlantı yapabilir. Ancak kablosuz bağlantı her zaman için sağlıklı değildir.

Özellikle geniş alanlarda, kablosuz mikrofonlar ile ses kalitesinde kayıplar ya da tamamen ses kesilmeleri yaşanabilir. Mikrofon kabloları bu sorunun üstesinden gelebilmek ve toplu alanlarda ses kesintisini önleyebilmek adına geliştirilmiştir. Bir ucu mikrofona, diğer ucu da hoparlöre takılan bu kablolar, tak-çalıştır mantığına göre hareket eder.

Mikrofon Kablolarının Avantajları

Mikrofon kablolarının sahip olduğu avantajlar, onların halihazırda kablosuz mikrofonlardan daha fazla tercih edilmesinin de temel nedenidir. Öncelikle mikrofon kabloları ile çok uzak mesafelerden de ses aktarımı yapılabilir. Kablosuz mikrofonlarda merkezden uzaklaştıkça ses kalitesi düşer ve sonrasında da ses tamamıyla kesilebilir. Kablolu mikrofonlarda ise kablonun ulaştığı her türlü uzaklıktan ses aynı şekilde gelir ve herhangi bir fark görülmez. Ayrıca normal şartlar altında da kablolu mikrofonlar daha yüksek kalitede ses sunar.

Mikrofon Kablolarının Özellikleri

Mikrofon kabloları, normal kablolara göre daha işlevsel özelliklere sahiptir. Her şeyden önce bu kabloların dış mekanlarda kullanılacağı göz önünde bulundurularak üretim yapıldığı için aşırı sıcak, aşırı soğuk ya da yağışlı havalarda herhangi bir aksaklık yaşanmadan ses aktarımı yapılabilir. Mikrofon kabloları 100 metreye varan boy seçeneklerine kadar ulaşırlar. Bu sayede sesin çok uzak noktalara iletilmesine de olanak tanırlar.

Mikrofon Kablolarının Fiyatları

Mikrofon kablo fiyatları ile ilgili dair kesin bir rakamdan söz edebilmenin önünde çeşitli engeller bulunur. Bu noktada en önemli etkenler, alınacak ürünün kalitesidir. Kaliteli markalar tarafından imal edilen mikrofon kabloları ürünleri daha yüksek fiyatlarla satılır. Ancak bu ürünlerin sunduğu ses kalitesi ile uzun ömürlülük, fiyat farkının amorti edilmesini sağlar. Ayrıca alınacak kablonun boyutu da fiyat üzerinde etkilidir. Bu kategoride yer alan hazır anten kablolarını online alışveriş seçeneği ile hemen satın alabilir, kredi kartınızla 6 taksitte ödeyebilirsiniz. Alacağınız tüm ürünler firmamızın 24 ay boyunca garantisi altındadır.