Çanak Antenler
500₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Kategoriler

Çanak Antenler

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Çanak Antenler

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

Anten Çeşitleri

Televizyonlarınızda Türkiye’den ve dünyadan yayın yapan kanalları izleyebilmenin yolu antenlerden geçiyor. Harici antenlerin yerini alan dahili kablo TV’ler, dijital yayınlar alsa da anten çeşitleri hala kullanılmaya devam ediyor.

Radyo ve elektronikte antenler, elektrik enerjisini radyon dalgalarına ya da radyo dalgalarını elektrik enerjisine çeviren elektronik cihazlar olarak adlandırılmaktadır. Antenler sayesinde televizyon ve radyo yayınlarını, telsiz, cep telefonu ve uydu iletişimini kusursuz şekilde sağlayabilirsiniz. Yeni nesil anten modelleri sayesinde kablosuz mikrofonlar, Bluetooth cihazları ve kablosuz farelerde de anten kullanılabilmektedir.

Televizyon antenleri ise yayınlanan televizyon sinyallerinin toparlanabilmesi için özel olarak dizayn edilmektedir. Televizyon antenleri günümüzde iki ayrı türde karşımıza çıkmaktadır. Bunlar iç mekan ve dış mekan antenleridir. İç mekanlar için uygun olan antenler televizyon setinin üzerinde veya yanında yer alır. Televizyon kanalları açıldığı zaman en iyi görüntünün oluşabilmesi için metal iletkenler hareket ettirilir. Dış mekan antenleri ise balkon, teras ve çatılarda yer alır. Uydudaki kanallara bağlanabilmenizi sağlayan çanak antenler de dış mekan antenleri arasındadır. Ancak bu antenlerin bileşenleri standart antenlere göre farklıdır.

Televizyon Anteni Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç mekanlar için anten seçiyorsanız çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınızın ulaşamayacağı yerlere konumlandırabileceğiniz antenler seçmeniz yeterlidir. Dış mekan anteni seçimlerinde ise daha fazla detaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde çevresel faktörlere maruz kalan antenler kısa sürede kullanılamaz hale gelebilmektedir.

Anteninizi doğru şekilde monte ettirmeli ve çevresel faktörlere karşı dayanıklı olabilecek şekilde üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Yağışlı ve aşırı güneşli olan havalarda güvenilir şekilde kullanabileceğiniz antenleri tercih etmelisiniz.